04.04.2020, 10:00 - Aula Nova

XVIII Ogólnopolski Konkurs Dyrygentów Chóralnych
im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu

Szanowni Państwo,

z powodu zagrożenia epidemiologicznego XVIII Ogólnopolski Konkurs Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu został przełożony na późniejszy termin, tj. 25-27 listopada 2020 roku. Z kolei w dniach 27-29 listopada 2020 roku, bezpośrednio po Konkursie Dyrygenckim, odbędzie się trzecia edycja Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza.
Już dziś zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniach.

Do pobrania:

Regulamin XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych

Ogólnopolski Konkurs Dyrygentów Chóralnych im Prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu jest jedynym w Polsce wydarzeniem tego typu skierowanym do studentów uczelni muzycznych. Na przestrzeni ponad 30 lat Konkurs zyskał niezwykłą rangę. Poza walorami metodycznymi i artystycznymi jest wydarzeniem, które integruje ośrodki akademickie. Pozwala na wymianę doświadczeń, przyczynia się do rozwoju chóralistyki, wspiera twórczość młodych kompozytorów polskich. Konkurs odgrywa ważną rolę w promowaniu młodych dyrygentów chóralnych. Był początkiem kariery artystycznej i naukowej wielu polskich chórmistrzów. Laureaci konkursu tworzą dziś elitę polskiej chóralistyki.