23.03.2021

XIII Forum Akademickie, koncert muzyki elektroakustycznej Instrumentarium muzyki XXI wieku. Odsłona II

UWAGA

XIII Forum Akademickie Instrumentarium muzyki XXI wieku. Odsłona II część konferencyjna i koncert zaplanowane na wtorek 23 III 2021 odbędzie się online z uprzednio przygotowanych nagrań; premiera na uczelnianym kanale YT i FB oraz na stronie www.amuz.edu.pl jest przewidziana do końca marca 2021.

Zapraszamy!

WAŻNA INFORMACJA ORGANIZACYJNA

Uprzejmie informujemy, iż forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tj.
– rejestracja wydarzenia (a następnie opublikowane na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii),
– live streaming,
– z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego,
będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii.

Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców
i programów. Za ewentualne zmiany przepraszamy.

Wtorek, 23.03.2021

XIII Forum Akademickie, koncert muzyki elektroakustycznej
Instrumentarium muzyki XXI wieku. Odsłona II

Tematyka XIII Forum stanowi kontynuację rozważań sprzed dwóch lat, dotyczących wzajemnie inspirujących relacji między zmieniającym się w XXI wieku instrumentarium a twórcami i wykonawcami. Referenci dokonają próby rozszerzenia definicji instrumentu muzycznego – w tej roli ukazane zostaną elektroniczne przedmioty codziennego użytku takie jak smartfony, kontrolery do gier, laptopy; jednocześnie instrumenty „klasyczne” zaistnieją w zmienionych konfiguracjach. Forum towarzyszyć będzie koncert muzyki elektroakustycznej. Zapraszamy do udziału przedstawicieli środowiska akademickiego – pedagogów, doktorantów, studentów i absolwentów w charakterze referentów, dyskutantów i słuchaczy.

Termin zgłaszania tematów wystąpień (15-30 min.) oraz propozycji na koncert do 5.03.2021.

prof. dr hab. Teresa Adamowicz-Kaszuba
tadamowiczkaszuba@amuz.edu.pl, terkaszuba@gmail.com