18.10.2019, 19:00 - Aula Nova

Maria Lopez – Ignacy
Todd Strange – Jan
Steve Pence – Paderewski

oraz chór i zespół instrumentalny

W ramach Paderewski Festiwal pokazana zostanie opera kameralna „Three Paderewskis” – zwyciężca nagrody Opera America za rok 2018. Przedstawia ona postać Ignacego Jana Paderewskiego w trzech wyobrażonych wcieleniach, na trzy głosy (Alt, Tenor i Baryton): jako młodego wirtuoza, dojrzałego męża stanu i kobietę prowadzącą wewnętrzny dialog z młodym i dojrzałym Paderewskim. Czwarty głos solowy (Sopran) to widmo Antonii, pierwszej żony artysty, która umarła wkrótce po urodzeniu syna, zaledwie rok po ślubie z Ignacym. Akcja opery jest przede wszystkim wewnętrzna i duchowa. Ruch sceniczny jest uabstrakcyjniony aby oddać atmosferę nierealności spotkania trzech wcieleń wielkiego artysty. Muzyka jest elementem kluczowym dzieła gdyż to w niej, w połączeniu z poetyckim tekstem, odgrywa się wewnętrzny konflikt bohatera.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne od 10 października w kasie Teatru Muzycznego oraz w Centrum Informacji Kulturalnej.

Koncert towarzyszący uroczystościom inaugurującym jubileuszowy rok akademicki 2019/2020.

Organizatorami Festiwalu są: Instytut Adama Mickiewicza, Teatr Muzyczny w Poznaniu i Miasto Poznań.

Organizatorem koncertu „Three Paderewskis” jest Bona Fide. Stowarzyszenie Wielkopolan.

Partnerami Festiwalu są: Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego, MTP, Prestige oraz Bilety24.