17.10.2019, 09:00 - Sala Marszałkowska

Sesja Naukowo-Artystyczna Musica Antiqua – Musica Miscellanea „W kręgu muzyki angielskiej”

Sesja artystyczno-naukowa Sala Marszałkowska

czwartek, 17.10.2019, Sala Marszałkowska, godz. 9.00

Sesja Naukowo-Artystyczna Musica Antiqua –
Musica Miscellanea „W kręgu muzyki angielskiej”

Sesja poświęcona w całości twórczości kompozytorów angielskich wieków XVII i XVIII obejmuje wykłady, warsztaty klawesynowe i koncerty. Poruszane będą tematy dotyczące szerokiego spektrum kultury muzycznej Anglii – instrumentarium, związków muzyki z literaturą, specyfiki literatury klawesynowej w zakresie wykonawczym i kompozycyjnym. Gościem specjalnym będzie wybitny klawesynista, znakomity znawca i interpretator muzyki wirginalistów angielskich, prof. Nicholas Parle.

Czwartek 17.10.2019

Wykłady – Sala Prezydencka 9.00-14.00
9.00 – mgr Karolina Kapela – Czym właściwie był ten wirginał angielski?
10.00 – mgr Justyna Wróblewska – „(…) only music’s strain/Can sweetly soothe, and not betray!” – o roli muzyki w poezji angielskich pisarzy XVI i XVII wieku
11.00 – Zuzanna Paprzycka – Rodzaje lutni w muzyce angielskiej XVI wieku
12.00 – mgr Monika Woźniak – Klawesynowe „Lessons” w muzyce angielskiej
13.00 – mgr Alicja Rozwadowska – Angielskie oratoria G. F. Haendla – szkic analityczny