30.11.2018, 19:00 - Aula Nova

Koncert inauguracyjny Konkursu o Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza

Koncert Aula Nova

Poznań – chóralna stolica Polski

Koncert inauguracyjny
Konkursu o Grand Prix Polskiej Chóralistyki
im. Stefana Stuligrosza

TRANSMISJA ONLINE

Przesłuchania konkursowe, niedziela 2 grudnia, 12.00-15.30:

Koncert laureatów, niedziela 2 grudnia, 18.00:

Więcej informacji na:
www.grand.prix.stuligrosz.pl
www.facebook.com/grand.prix.stuligrosz

REGULAMIN GRAND PRIX POLSKIEJ CHÓRALISTYKI IM. STEFANA STULIGROSZA

HARMONOGRAM WYDARZEŃ
Piątek, 30 listopada, g. 19.00, Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu
Koncert inauguracyjny oraz warsztaty „rytMY w CIELE”
Prowadzący: Bartek Miler

Sobota, 1 grudnia, 9.00 – 15.00, Akademia Muzyczna w Poznaniu
Warsztaty chóralne „emocJA w CHÓRZE”
Prowadzący: Agnieszka Franków-Żelazny, Alicja Szeluga, Krystyna Stańczak-Pałyga, Raul Talmar

Wieczorne koncerty towarzyszące
Wystąpią chóry konkursowe i zaproszone zespoły poznańskie
Partnerem jednego z koncertów towarzyszących jest Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Niedziela, 2 grudnia, Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu
g. 12.00 – 15.30
Przesłuchania konkursowe
g. 18.00
Koncert laureatów

Przesłuchania konkursowe i koncert laureatów będą transmitowane na kanale YouTube: Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. S. Stuligrosza

Pełen harmonogram wydarzeń: www.grand.prix.stuligrosz.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na niektóre z wydarzeń obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.
Informacje o wejściówkach: www.grand.prix.stuligrosz.pl

Uczestnicy Konkursu:
– Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej (laureat Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie)
– Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu (laureat Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat”)
– Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (laureat Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach)
– Chór Dziewczęcy „Skowronki” (laureat Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi)
– Chór „La Musica” z Gimnazjum nr 16 w Lublinie (laureat Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy)
– Chór Kameralny Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie (laureat Łódzkiego Festiwalu Chóralnego „Cantio Lodziensis”)

Konkurs o Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza to nowy, wyjątkowy w skali kraju konkurs chóralny, a jednocześnie nawiązanie do niezwykle bogatej tradycji chórów poznańskich. Ideą wydarzenia jest konfrontacja laureatów nagrody głównej Grand Prix sześciu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych.
Na chóralne święto złożą się również koncerty poznańskich chórów i zaproszonych zespołów, które odbędą się w piątek i sobotę w różnych częściach miasta. Dopełnieniem całości będą  warsztaty z zakresu emisji głosu i interpretacji dzieł chóralnych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury