28.11.2021 - Aula Nova, Sala Błękitna, Sala Marszałkowska, Sala Prezydencka

Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2021

Koncert Konkurs Kurs mistrzowski ONLINE Projekt edukacyjny Warsztaty Aula Nova Sala Błękitna Sala Marszałkowska Sala Prezydencka

Grand Prix Polskiej Chóralistyki
im. Stefana Stuligrosza

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wyniki konkursu w tegorocznej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza:

Nagroda Główna – Grand Prix – w wysokości 20 000 zł. oraz statuetka dla:
Międzyszkolnego Chóru Żeńskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku pod dyrekcją Anny Olszewskiej

Dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości 3000 zł dla:
Zespołu Wokalnego Luna Plena pod dyrekcją Barbary Gajek-Kraski
oraz dla:
Chóru La Musica (grupa starsza) ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy

Nagroda za najlepsze wykonanie utworu poznańskiego kompozytora w wysokości 3000 zł. za utwór „Dziady” Marka Raczyńskiego do słów Adama Mickiewicza dla:

Nagroda specjalna Nieformalnego Jury złożonego ze Słuchaczy Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego dla:

Wszystkim nagrodzonym najserdeczniej gratulujemy!

TRANSMISJA PRZESŁUCHAŃ KONKURSOWYCH ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 12.00

TRANSMISJA KONCERTU LAUREATÓW ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 17.00

Zapraszamy na tegoroczną edycję Grand Prix Polskiej Chóralistyki, która odbędzie się w dniach 26 – 28 listopada 2021 roku.

Myślą przewodnią warsztatów oraz wydarzeń towarzyszących będzie tym razem improwizacja. Zaprosiliśmy do współpracy wybitnych przedstawicieli chóralistyki, ale również postaci ze świata jazzu i szeroko pojętej improwizacji, nie tylko muzycznej.

Zapraszamy na stronę internetową: https://gppch.pl

PATRONI HONOROWI

PARTNER GŁÓWNY

Zadanie Grand Prix Polskiej Chóralistyki 2021
dofinansowano w ramach Programu Edukacja Artystyczna
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.