08.04.2019

Dzień Akademii Muzycznej w Poznaniu w ramach XXII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Dzień Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
w ramach XXII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

WARSZTATY DLA DZIECI
Niezwykła Orkiestra
Czy będąc słuchaczem koncertów muzycznych marzyłeś o tym, aby zająć miejsce na scenie tuż przy dyrygencie i spojrzeć na muzykę zupełnie z innej perspektywy? Warsztaty będą niepowtarzalną okazją do odkrycia największych tajników muzyki. Staniemy się wykonawcami, a spoglądając na partyturę, zmienimy osobne partie w jedną wspólną muzyczną opowieść.

Miejsce: Sala Błękitna
Czas trwania: 45 minut
Wiek: 6+
Prowadzenie: as. mgr Magdalena Andrys, mgr Izabela Zalewska
godz. 10.00-10.45
godz. 11.00-11.45
godz. 12.00-12.45
Magdalena Andrys
Asystent na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Doktorantka na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Kobylnicy. Posiada doświadczenie w realizacji twórczych projektów edukacyjnych oraz prowadzeniu warsztatów z chórami i zespołami muzycznymi, zarówno dziecięcymi jak i dorosłych.
Izabela Zalewska
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu, i Edukacji Muzycznej, studia magisterskie kontynuowała i ukończyła na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Obecnie asystent na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej poznańskiej Akademii Muzycznej, a także studentka Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Bydgoszczy. Pedagog wokalny, współpracuje z Niepubliczną Szkolą Muzyczna I stopnia we Wrześni oraz Instytutem Muzycznym Via Artis w Poznaniu. Jako dyrygent swoje umiejętności doskonali biorąc udział w licznych projektach oraz działając artystycznie z własnym zespołem chóralnym. Doświadczenie poszerza prowadząc warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

POKAZ INSTRUMENTARIUM PERKUSYJNEGO
Pedagodzy wraz ze studentami Katedry Perkusji przedstawią dzieciom i młodzieży instrumentarium perkusyjne i opowiedzą o wykorzystaniu poszczególnych instrumentów w orkiestrze symfonicznej,
jak i w muzyce solowej.
Miejsce: Sala Błękitna
Czas trwania: 20 minut
Wiek: 7+ (pokaz nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 7 lat)
godz. 13.30-13.50
godz. 14.00-14.20
godz. 14.30-14.50
Organizator: Katedra Perkusji

ZWIEDZANIE PRACOWNI LUTNICZEJ
Pedagodzy i studenci Katedry Lutnictwa Artystycznego zaprezentują niezwykłą i pełną sekretów sztukę budowania instrumentów muzycznych oraz pokażą narzędzia niezbędne w tym pracochłonnym procesie tworzenia.
Miejsce: pracownia lutnicza
Czas trwania: 20 minut
Wiek: 7+ (pokaz nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 7 lat)
godz. 10.00-10.20
godz. 10.30-10.50
godz. 11.00-11.20
godz. 11.30-11.50
godz. 12.00-12.20

godz. 12.30-12.50
Organizator: Katedra Lutnictwa Artystycznego

KONCERT Z CYKLU PONIEDZIAŁKI W AKADEMII

Zapraszamy na koncert w wykonaniu pedagogów i studentów Wydziałów: Instrumentalnego oraz Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa, w interpretacji których usłyszymy dzieła kompozytorów różnych epok.
Miejsce: Aula Nova
Wiek: 15+
Rezerwacja: nie

Uwaga!