05.11.2020, 11:00

Konferencja „Musica Archi”

Konferencja

PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ, IŻ POWODU OBECNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ ZARÓWNO NAGRANIA KONFERENCJI, JAK I KONCERTU ORGANIZOWANYCH W RAMACH „MUSICA ARCHI”  ZOSTANĄ UDOSTĘPNIONE ONLINE. DATA PREMIERY ZOSTANIE OPUBLIKOWANA JUŻ WKRÓTCE. NAGRANIA BĘDĄ DOSTĘPNE ZA POŚREDNICTWEM (kliknij, aby przejść do strony):

Stronę internetową Uczelni

Czwartek – piątek, 5-6.11.2020

Konferencja Musica Archi

Konferencja Musica Archi jest cyklicznym wydarzeniem poświęconym upowszechnianiu najnowszych trendów panujących w sztuce gry na instrumentach smyczkowych. Tegoroczna konferencja poświęcona będzie m.in. przemianom języka muzycznego w literaturze skrzypcowej Krzysztofa Pendereckiego. Tematami wykładów będą również: duo brillant w dorobku kompozytorskim polskich skrzypków oraz współpraca wirtuozów instrumentów smyczkowych i fortepianu, relacja: mistrz – uczeń w życiu i działalności prof. Jadwigi Kaliszewskiej, jak również rynek instrumentów smyczkowych – wartość ekonomiczna a wartość kulturowa.

godz. 11:00 – Inauguracja konferencji

godz. 11:10 – „Relacja: mistrz – uczeń w życiu i działalności Profesor Jadwigi Kaliszewskiej”
dr Małgorzata Sierszeńska-Leraczyk (Akademia Muzyczna w Poznaniu)

godz. 12:00 – „Rynek instrumentów smyczkowych – wartość ekonomiczna a wartość kulturowa”